Tanel Ruben Quintet

LAUPÄEV / 2. NOVEMBER / KELL 20.00 / TARTU UUS TEATER

  • Tanel Ruben – trummid
  • Kadri Voorand – vokaal
  • Kristjan Randalu – klahvpillid
  • Raivo Tafenau – saksofon
  • Heikko Remmel – kontrabass

Tanel Ruben Quinteti moodustab Eesti jazzi eliit – muusikud, kelleta kodumaine jazz poleks see, mis ta praegu on. Tanel Ruben, Raivo Tafenau, Kristjan Randalu ja Taavo Remmel on kindlasti nimed, kes improvisatsioonilise muusika austajatele palju seoseid loovad. Noor, lummav ja isikupärane lauljatar Kadri Voorand on viimastel aastatel säravana vokaaliareenile tõusnud ning Eesti jazzi rahvusvahelisel tasemel esindanud.

Tanel Ruben Quintet sai kokku esmakordselt 2006. aasta sügisel Eesti Rahvusringhäälingu 2. stuudios. Salvestati pala nimega “New Start“ –  vägagi tore ja mitmetähenduslik algustähis ühele ansamblile.  2011. aastal ilmus koosseisul album “Nõiutud veerandtunnid”, mis oli ka Eesti Muusikaauhindade nominent jazzialbumi kategoorias.

Kollektiivile on iseloomulik lüürilis-jõuline väljenduslaad. Repertuaar on Tanel Rubeni ja Kadri Voorandi ühislooming. Tänaseks on esinetud suuremates Eestimaa linnades ja samuti piiri taga: Soomes, Venemaal, Valgevenes, Belgias ja Prantsusmaal.

Tanel Ruben on Eesti kahtlemata üks mõjukamaid ja tuntumaid löökriistameistreid, kes on aktiivselt tegev juba üle kahekümne aasta. Ta on paljude muusikaliste koosluste ja projektide eestvedaja. Muusikutee on teda kokku viinud suure hulga helimeistritega Euroopast, Venemaalt ja USA-st. Rubeni looming kannab nii akustilise jazzi, klubimuusika, nu-jazzi, funki, souli kui ka elektroonilise muusika rõivaid, olles sisult tugeva karakteriga, nüansirikas ja kaasahaarav.

2008. aastal omistati Tanel Rubenile Elioni Jazzi Auhind. Raivo Tafenau ja Kristjan Randalu pärjati Elioni Jazzi Auhinnaga 2010. ja 2011. aastal. Kadri Voorandit on autasustatud Noore Jazzitalendi Auhinnaga 2008. aastal.

Festivalil laseb bassihelidel Taavo Remmeli asemel kõlada tema poeg Heikko Remmel, kes astub oma isa väärikates jälgedes.

www.tanelruben.com
www.myspace.com/tanelruben

Tanel-Ruben-Quintet

Author: IDJ

Share This Post On