Rütmirikkal lastehommikul saavad lapsed jazzi mängida

Natukene hämarasse Genialistide klubi saali on kogunenud nii päris väikesi lapsi oma vanematega kui natuke suuremaid algkooliõpilasi, kellel on ühine mõte: tahaks mängida samamoodi nagu Tanel Ruben trummi. Või teha soolot Hancocki „Chamelion’ile“. 

„Rütmirikkal lastehommikul“ neil just see võimalus ongi. „Kes on praegu populaarne muusik?“ küsis ürituse eestvedaja ning noor trummar Kristjan Mängel. „Justin Bieber!“ sai ta kohaletulnud rahvast üsna konkreetse vastuse. Mängel selgitas selle peale, et kõik, mis on populaarne praegu, on välja kujunenud tegelikult jazz-muusikast.

Lapsed seisid koos noorte muusikutega ühes ringis ning kuulasid, millise viisiga nad lauljanna Anett Kulbini eestvedamisel võiksid laulda kaasa: „Triirilla-traaralla, trii-ridiridi-rallalaa!“ Lapsed muutusid kohe julgemaks, kui Mängel neile sellele laulule sobiva rütmi kätte andis: kõigepealt tuli teha kaks mütsu jalgadega ning siis ühe plaksu kätega.

Mängel lisab iga natukese aja tagant rütme ning lõpuks on tunda ruumis suurt elevust: kas nüüd on vaja teha kaks sammu, lüüa üks mats vastu rinda ja siis kaks plaksu, või tuleb ikkagi enne matsu need plaksud teha?

Kui rütmiharjutused on tehtud, on aeg minna praktiliseks – Mängel jagab lapsed kolme gruppi, kes kõik saavad erinevaid pille proovida: kas pulga või käega vastu trummi lüüa või näiteks tamburiini raputada. Kui kõigil on oma rütmid teada, pandi umbes 20-pealine väike jazz-orkester ühiselt mängima ning lõpuks said soovijad ka oma instrumendil soolot proovida. Igale soolole järgnes otseloomulikult suur aplaus, nagu jazz-kontsertidel ikka kombeks.

Kui üritus sai läbi, selgitas Mängel, et tema idee oli see, et lapsed saaksid kaasa teha juba varakult stiile, mida noored muusikud ka koolis õpivad. Keeruliseks tegi juhendamise see, et igal lapsel on erinev tase ja muusikud ootasid alguses lastelt liiga palju. „Palju tuli improviseerida ja lihtsustada, et lapsed saaksid ennast vabalt tunda,“ ütles Mängel. Seega homme Salemi kiriku lastehommikul on nad juba oluliselt kogenumad.

Reporter: Kristi Karro / Fotod: Sigrid Sitnikov

IMG_8651 IMG_8665 IMG_8672 IMG_8689 IMG_8693 IMG_8694 IMG_8731

 

Author: IDJ

Share This Post On