ID+ Täistunnijazzil astusid üles ambitsioonikad noored

ID+ on IDeeJazzi eraldi programm, mis on mõeldud just noorte muusikute tegevuse tutvustamiseks TäistunniJazzil. Kuigi põhiline andmine läheb Heino Elleri nimelise muusikakooli õpilastel lahti täna Tartu Jazziklubis, toimus ka eile kaks kontserti põhiprogrammi soojendamiseks.

Esimesena astus üles Duo Hokkanen & Laas, kes esitasid hiljuti lahkunud lauljanna Amy Winehouse’i muusikat. Lauljanna Elina Hokkanenil on Winehouse’ile sarnaselt mitme varjundiga tämber ning kuigi laulja ise on laval siiras ja särav nagu väike päike, näitas kogu nende omaduste kooslus muusikale vastavat attitude’i.

Kitarrist Johannes Laas suutis akustilise pilliga lava täita sellisel määral, et esimesel kuulamisel ei saakski võib-olla kohe aru, et laval musitseerib ainult kaks inimest.

Duo Hokkanen & Laasile järgnes fusioon-bänd Quartence, kes oli juba pärast heliproovi lubanud, et neli noort elavad ennast oma kontserdil täiega välja. Ei tulnud pettuda – publik elas juba esimestele lugudele hõigete ning aplausiga kaasa. Quartence’i esinemisest jäi mulje, et nad tõesti naudivad väga laval olemist.

Nende kontserdi teine pool oli küll rahulikum, kuid ei jäänud esimesele poolele alla. Loodame, et järgmisel aastal tohib nende repertuaar olla mahukam kui 30 minutit.

22-aastasele kitarriõpetajale Martinile meeldisid mõlemad noored kollektiivid. Duo Hokkanen & Laas sooritus oli tema meelest väga hea, samuti mängisid nad head muusikat, aga Martin pole väga suur akustilise muusika austaja. Sestap meeldiski talle rohkem fusion’it mängiv Quartence, mille liikmetega on ta ka ise koos musitseerinud.

Täna läheb ID+ Täistunnijazz lahti kella kahest ja vältab kuni kella kuueni, kui lavale astub selle programmi viimane esineja. Esinejatega saab tutvuda IDeeJazzi kodulehel: 2013.ideejazz.ee/id-taistunnijazz/

Kristi Karro / reporter

_MG_1280-w

Berta Vosman / foto

Author: IDJ

Share This Post On