Genklubi laval säravad noored talendid

IDeeJazzi teise päeva hilisõhtul vallutavad Genialistide klubi lava noorema põlvkonna talendikad muusikud.

IDeeJazz toob publikuni säravate muusikute etteasteid üle mitme põlvkonna. Genialistide klubi noortelava laseb valla õidepuhkeva põlvkonna muusikute julged ja positiivse energiaga täidetud ideed. 2. novembril esinevad The General Vicinity, ansambel Talamak ning südaöö paiku Tartu noortebänd 2013 võitja ansambel Wilhelm.

TheGeneralVicinity-2The General Vicinity maalib helidega pilti sellest lihtsast ilust, mis meid ümbritseb. Oska vaid märgata! Noored muusikud ammutavad inspiratsiooni nii Toronto suurlinnamelust, kus on üles kasvanud bändi eestvedaja ja algataja Iisak Andreller, kui idülliliselt Muhu saarelt, kust pärit kitarrist Liina Vokk. Hetkemeeleoludest laetud improvisatsiooniline helikeel edastab hingestatud, kõnetavat ja harmoonilist maailma.

TalamakTalamak mängib instrumentaalmuusikat, milles põimuvad progerokk, psühhedeelia ning leidlikud pop-meloodiad. Ansambel tuli kokku 2011. aasta suvel, mil Argo Vals ja Karl Petti otsustasid oma tegevusele anda uue hingamise live-esituste kujul. Talamaki muusikat võib pidada nii psühhedeeliaks, ulmepopiks kui ka intellektuaalrokiks või ehk millekski, mis eksperimenteerib kuskil kõigi eelnimetatute piirimail ja kaugemalgi.

WilhelmTartumaa Noortebänd 2013 võitja ansambel Wilhelm ei jõudnud veel õieti sündidagi, kui juba hakkas auhindu sadama. Jazzisugemetega indie-popmuusikat viljeleva kollektiivi ridades on noored talendikad Tartu muusikud, kes pole häbenenud seada eesmärgiks muusikast ning muusika loomisest rõõmu tunda, tuues kuulajateni originaalloomingut. See on neil ka korda läinud, mida kinnitavad mitmed tunnustused ja auhinnad. Esimene neist oli ERMO 5 noorte loomingukonkursi eripreemia parima ansambli kategoorias.

Author: IDJ

Share This Post On