Festivalist

IDeeJazz* 2013 – Eesti muusika rõõmupidu Tartus!

1.-3. novembril koondab Tartu Jazz- ja Rütmimuusika festival IDeeJazz 2013 Taaralinna loomelaengust pungil Eesti muusika.

Kolme päeva vältel saavad kuulajad vahetult kogeda ehedat kodumaist heliloomingut ning säravate muusikute etteasteid üle mitme põlvkonna. Eesti jazzieliidi parimaid mõtteid ning noorte muusikute generatsiooni julgeid ja positiivse energiaga täidetud projekte ühendavad märgusõnad heakõlalisus, improvisatsioon ja idee.

Selgeid žanrilisi piire festival ei tõmba – kõlab väga mitmekesist muusikat peavoolu- ja kammerjazzist ning ento- ning maailmamuusikast kuni gruuvrütmide ja fusioonini, mahutades sinna vahele veel hulga omanäolisi ja värskeid helimaastikke.

Kolmanda IDeeJazzi nael on kummardus legendaarsele ansamblile MESS Eesti muusikute paremiku esituses. Lava austab ka Sven Grünberg isiklikult.

IDeeJazzi sündmused leiavad aset mitmel pool üle Tartu. Festivali staap ning klubilava paikneb Tartu Jazzklubis, pealava sündmused toimuvad Tartu Uues Teatris ning kammerlikumad kavad kõlavad Tartu Salemi kirikus ja Tartu Linnamuuseumis. Hilisõhtune noortelava käivitub Genialistide Klubis. Lisaks musitseerivad noored muusikatudengid ka päevasel ajal täistundidel Tartu Jazzklubi laval.

Programmi kohta täpsemat infot leiab festivali kodulehelt: ideejazz.ee/programm

Tõeline Muusika sisaldab nii spontaanset tunnetust ja emotsioone, kui ka struktuuri ja rütme – seda leiabki IDeeJazzilt!
Tulge osa saama!


* IDeeJazz, see on Eesti jazzi ja rütmimuusika pidu.
ID – identiteet;
ee – Eesti maakood ISO 3166 standardi järgi;
idee – vanakreeka kl. “vaade, kuju, väljanägemine”, Platoni järgi “tabatav hinge silmale”;
jazz – tähistab avatust, spontaansust ja teadlikkust, mitte niivõrd muusikastiili selle kitsalt traditsioonilises mõttes.